O NÁS

Berousek original cirkus sultán

Cirkusové umění patří k českým zemím stejně jako např. české sklo, pivo, nebo bižuterie. Cirkusy jak je známe v dnešní podobě vznikly zhruba v polovině minulého století. Kejklíři, medvědáři a žongléři, které po staletí objížděly hrady a zámky na vlastní pěst, začali vystupovat společně pod jednou plátěnou střechou. Původní stany pro sto diváků se postupně rozrůstaly a modernizovaly až do dnešních rozměrů, kdy pojmou přes tisíc lidí.

Jedním z nejslavnějších českých cirkusových rodů je rodina Berouskova, jejímž nejznámějším představitelem byl Ferdinand Berousek. Společně se svými syny natáčel i film šest medvědů s cibulkou, kde hlavní roli hrály právě Berouskovi medvědi. Karel a Erik Berousek, majitelé jednoho největšího a nejslavnějšího českého cirkusu Berousek original cirkus sultán, jsou představiteli sedmé generace Berousků. Cirkusovému umění se učili od svého otce Karla Berouska Dnes předvádějí umění na nejvyšší světové úrovni. Drezůry zvířat, kterou tuto rodinu proslavily, jsou prováděny s tolerancí, porozuměním a láskou ke zvířatům, které motivují výhradně krmivem a cvičí je pouze v tom, co je baví a k čemu je nemusí nutit.

Rodina Berousková chová víc než 80 kusů cizokrajných zvířat jako např. velbloudy dvouhrbé, lamy, alpaky, papoušky ara, shetlandské frýzké koně, strakaté osly, čínské kačeny, opice makak rezus, krokodýly, aligátory, bengálské a sibiřské tygry a vzácného bílého tygra. Jako jediní se můžeme pochlubit vlastním chovem tygrů, velbloudů, opic, oslíků. Snažíme se zaujmout nejen malé děti, ale i jejich rodiče a prarodiče, proto v programu uvidíte jak vystoupení zvířat, tak artistická vystoupení v novém moderním stylu. Nakonec je na vás divácích, abyste posoudily kvalitu našeho programu.

Přejeme vám příjemnou a ničím nerušenou zábavu pod šapito Berousek original cirkus sultán.