HISTORIE

Historie jméno Berousek má již 250 let tradici. Jedná se o jeden z nejstarších a nejúspěšnějších cirkusového rodů. Nejvíce jméno Berousek proslavil Ferdinand Berousek ve filmu šest medvědů s cibulkou a poté jeho syn Karel Berousek, který procestoval se svými medvědy téměř celý svět. Spojené státy Americké, kde vystupoval v největším parku na světě v Disneylandu v Orlandu na Floridě. Dále sklízel úspěchy v Japonsku, Španělsku, Portugalsku, v Asii, Řecku, Rusku, na Ukrajině, v Litvě, Francii, Italii,Bulharsku, Rumunsku, Maďarsku, Holandsku, Belgii, Švýcarsku, Dánsku, Polsku, Rakousku, Slovensku, Slovinsku, Jugoslávii a v jiných zemích, samozřejmě nesmí chybět Česká Republika. V dnešní době jméno Berousek proslavují Karel a Erik Berousek, 7. generace Berousků.

medaile

Mezinárodní úspěchy


Rok 1976 ve Španělsku v Madridu zlatá medaile za vynikající práci s medvědy.

Rok 1978 od Tehdejšího svazu SSSR 1. místo za nejlepší drezůru medvědů.

Rok 1981 nejvyšší ocenění v Japonsku v Tokyu od prezidenta Okahavi 1. místo za super show medvědů.

Rok 1982 velký úspěch - 2 x v televizi v Německém Kesl Bundes.

Rok 1983 Karel Berousek zasedal v komisi ohodnocoval Artisti.

Rok 1984 Česko Slovenský cirkusy a variete byl Karel Berousek za své výkony oceněn největším platem,které muselo schválit ministerstvo financi.

Rok 1986 obrovský úspěch  pak Berouskové zaznamenaly v Americe, kde byli jako jediný z českých umělců pozvaný na hostování v největším Disneylandu na světě v Orlandu na Floridě.

Rok 1988 Španelsko zlatým diplom za nejlepší show která tam kdy byla od cirkusu Hermanos Toneti, cirkus Atlas.

Rok 1990 Karel Berousek střibrna medaile na festivalu mladeže Pařiži

Rok 2013 Praha Erik Berousek byl oceněn V.I.P porotou plus diplom na mezinárodním festivalu cirkus cirkus.

Dále jsme vystupovali ve spoustu filmech a pohádkách, např. šest medvědů s cibulkou, princezna Julinka, duhová kulička, obchod se psi, my dvaja, cirkus Humberto, čarovné dědictví, Mona Líza, atd. Dále jsme vystupovali ve spoustě reklamách, klipů a soutěží..


1 1 1 1

11 1 1

1 1 1 1

11 1 1

1 1 11

1 1